Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Ma na koncie setki zagranych koncertów i spektakli, liczne cenne nagrody muzyczne i teatralne, współpracę z największymi osobowościami ze świata kultury w Polsce (Korcz, Satanowski, Konieczny, Szczepkowska) i na świecie (Jose Carreras, Rick Allison). Śpiewała także u boku Zbigniewa Wodeckiego, Ireny Santor, Alicji Majewskiej i Magdy Umer. W piątkowy wieczór, 18 października na scenie Haberfelda wystąpi artystka ponadprzeciętna Dorota Osińska.

Wydała cztery albumy („Idę” 2004, „Kamyk zielony” 2010, „Teraz” 2013 oraz „Dorota Osińska” 2018). Jest finalistką II edycji The Voice of Poland, a jej interpretacja „Calling You” przekroczyła 14 milionów wyświetleń w Internecie. W 2000 roku wystąpiła na Festiwalu w Opolu (koncert Debiutów), gdzie zdobyła nagrodę publiczności, a także wyróżnienie Polskiego Radia. Warto zwrócić uwagę, że podczas XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, w 2003 roku, otrzymała nagrodę specjalną przyznaną Jej i wręczoną osobiście przez niezwykle rzadko pokazującą się publicznie Ewę Demarczyk!

Ostatnim dużym wydarzeniem jest spektakl „Eva” w reżyserii Joanny Szczepkowskiej – z premierą w listopadzie 2018 – w którym Dorota wcieliła się w rolę legendarnej, amerykańskiej piosenkarki Evy Cassidy.

W zapędzonym, oszalałym świecie, warto znaleźć przestrzeń na wzruszenie, szczerą emocje, głębszą refleksję, nawet smutek i łzy, a w tym właśnie specjalizuje się Dorota Osińska.

Posłuchajcie sami:
Występ w programie The Voice of Poland

Ktoś do kochania – utwór Doroty Osińskiej z płyty Kamyk Zielony

Dorota Osińska i Alicja Majewska

 

Bilety do nabycia w Jakob Haberfeld Story – 
ul. Dąbrowskiego 4, Oświęcim
oraz on-line: www.jakobhaberfeld.pl/bilety

Przejdź do góry