Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na kolejne wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które dla Was przygotowaliśmy. 15 listopada o godz. 20 w piwnicy Haberfelda wystąpi Wojciech Gruszczyński. Kompozytor, wokalista, gitarzysta, autor tekstów, lider formacji The Stage, z którą nagrał znakomicie przyjęty album „Persona non grata”. Finalista II edycji muzycznego talent show „The Voice of Poland”.

Jego aranżacja „Isn’t She Lovely w trakcie przesłuchań w ciemno porwała nie tylko publiczność, ale także jury, które na scenie wspólnie z Wojtkiem wykonało bis utworu. – Wojtek, czekaliśmy na osobowość, faceta z gitarą. Marzę o tym aby stanąć z Tobą kiedyś na scenie – komplementowała muzyka Patrycja Markowska. Z kolei Tomson i Baron skomentowali krótko – Zwaliłeś nam niebo na głowę. Sprawiłeś, że ten dzień stał się lepszy. A Marek Piekarczyk dodał – Masz taką barwę, że mnie zatkało. Musiałbym ryczeć jeszcze z 20 lat, żeby mieć taką chrypkę super jak Ty. Mam nadzieję, że mnie czegoś nauczysz.

Jego wyjątkowy wokal, doceniony został także w trakcie festiwalu „Blues nad Bobrem” w którym zwyciężył w kategorii najlepszy wokalista oraz najlepszy gitarzysta. Ostatnim sukcesem jest wyróżnienie, jakie przyznane mu zostało przez legendarny zespół Dżem, z okazji ich 40-lecia. Wojciech został laureatem głównej nagrody „Zagrajmy razem DŻEM” i wystąpił na urodzinowym koncercie.

Teksty tworzone przez Gruszczyńskiego są odrobinę poetyckie, posiadają dużo nawiązań do Tuwima, Asnyka. Muzyk skupia się na szeroko rozumianej muzyce bluesowej łączy ją ze swoim jazzowym zacięciem, które mu w sercu gra. Do utworzonego kwartetu zaprosił od lat współpracującą ze sobą sekcję rytmiczną: Seweryna Piętkę – perkusja i Marcina Grzybka – gitara basowa oraz pianistę Dariusza Fijaka.

Przejdź do góry