ETAPY PRODUKCJI

Nawiązując do tradycji, mając szacunek do spuścizny historycznej wspólnie z zakładem należącym do Fundacji Rodziny Nissenbaumów w niewielkiej wytwórni w Bielsku-Białej tworzymy nasze wódki i likiery. Kultywujemy przedwojennym tradycjom produkowania wódek ze szczególnymi wymaganiami koszernych produktów spożywczych. Proces technologiczny odbywa się w ciągu zamkniętym. Zbiorniki używane do produkcji oraz sieci przesyłowe wykonane są ze stali kwasoodpornej. Każda partia produktu poddawana jest wielokrotnej analizie laboratoryjnej oraz degustacji kiperów. Wysoka klasa naszych produktów jest zaświadczana nie tylko wynikami badań, otrzymanymi nagrodami i wyróżnieniami. To przede wszystkim bardzo wysokie oceny i uznanie, które otrzymujemy od Was – naszych Klientów, którzy z radością wracają po nasze wyroby.

Jak tworzymy?

Stosujemy stare sprawdzone receptury i sposoby produkcji wódek i likierów. Nasze produkty, które są luksusowe wymagają czasu, cierpliwości i niezwykłej staranności. Powstają one długo i bez pośpiechu.

Wódki i likiery wytwarzane są z najlepszych w kraju rektyfikowanych neutralnych spirytusów. Poddawane są wieloetapowemu procesowi rektyfikacji, jak również pięcio- lub siedmiokrotnej filtracji przy użyciu filtrów z aktywnym węglem drzewnym. W końcowym etapie filtracji przez filtry klarujące wódka otrzymuje wyjątkowy blask. Woda używana w procesie technologicznym czerpana jest z ujęć w najczystszym regionie kraju – Beskidach, dowożona cysternami bezpośrednio z ujęcia w chronionej strefie górskiej u podnóża Szyndzielni. Dodatkowo poddawana obróbce w nowoczesnej stacji demineralizacji.

Swoją jakość zawdzięczają m.in. sezonowaniu produkowanych przez nas naturalnych nalewów, które użyte do produkcji przekazują wyrobom odpowiednie walory smakowe i zapachowe – szczególnie cenione przez smakoszy.

W naszych produktach są tylko prawdziwe pełne wiśnie z pestkami, zielone orzechy włoskie, naturalny miód wielokwiatowy, używamy prawdziwych – naturalnych soków jak chociażby z owoców czarnego bzu a zioła i przyprawy pochodzą z jednych z najczystszych terenów kraju – Puszczy Białowieskiej. Nie używamy substancji udających smak i zapach tj.: sztucznych syropów owocowych, miodów, barwinków, aromatów, polepszaczy smaku, syropów fruktozowo-glukozowych.

Koszerność – to znaczy czystość

Słowo „koszerny” wywodzi się ze zbioru żydowskich przepisów kulinarnych i oznacza „czysty”, „nadający się”. Jeśli chodzi o produkcję wódek, słowo „koszerny” oznacza też, że wolno je produkować wyłącznie z wysokowartościowych surowców jak pszenica, żyto i ziemniaki.

Poza tym do produkcji wolno używać jedynie naturalnych surowców. Są one uzyskiwane z owoców, przypraw i skórek, a następnie przerabiane na nalew. Ze względu na czystość procesu produkcyjnego koszerne produkty uzyskują jakość, która przewyższa poziom BIO.

Koszerne linie produkcyjne muszą spełniać określone warunki techniczne. Do przeróbki i filtrowania wolno używać tylko takiego sprzętu, który został uznany za koszerny. Podczas rozlewu alkoholu wielokrotnie kontrolowane są warunki czystego produktu koszernego.

Przetwarzanie i stosowanie surowców, jak również sama produkcja produktów koszernych, podlegają weryfikacji przez Chasydów z Manchester Beth Din. Stały nadzór prowadzi upoważniony Rabin. Wszystkie nasze produkty posiadają elitarny certyfikat międzynarodowej chasydzkiej koszerności wydany przez Manchester Beth Din.